Areál tábora

Vranov nad Dyjí Vranovská přehrada

ZVEME VAŠE DĚTI NA TÁBOR

Tábor Vranov Tábor je umístěn na Vranovské přehradě v Lančovské zátoce, cca 5 minut od vody.

K použití loďky ve vlastní loděnici, po přehradě jezdí dva parníky, v okolí památky hrady a zámky, Znojemské podzemí a stálé počasí.

Celkem 40 chatek pro 4 osoby, patrové postele, stolek . Sociální zařízení se sprchami a WC společné.

Stravování zajištěno vlastní kuchyní 5x denně v jídelně a na terase rekreačního střediska.Naši kuchaři se starají o to, aby dětem nic nescházelo (snídaně,sváča,oběd, sváča,večeře, druhá večeře, ovoce, pitný režim). Pro velké jedlíky je stále něco k snědku. Po celý den je k dispozici doplňková strava (pečivo, pomazánky...) a tekutiny (čaj, šťáva, kakao, bílá káva). Kdykoliv má některé z dětí hlad (chuť), může si zajít do jídelny a vždy je tam něco k snědku. Tuto možnost děti využívají především večer v podobě tzv. "druhé večeře".

Na zdraví dětí dohlíží profesionální zdravotní personál.

Starší a mladší oddíly se spojují do koalic, které se nazývají různě, dle námětu celotáborové hry (národy, sféry, klany, rody, ). Ale princip zůstává stejný: Mladší a starší děti se stávají partnery, spolubojovníky a společně se snaží o úspěch své barvy (každá koalice je označena barvou) v celotáborové hře a učí se táhnout za jeden provaz.